FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Novo Nordisk Løbet resultatlister
 
2016
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2015
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2014
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2013
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2012
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2011
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2010
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2009
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2008
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2007
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2006
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2005
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2004
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2003
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2002
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2001
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2000
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
1999
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
1998
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
1997
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
  
Novemberløbet 2009
Novo Nordisk Løbet
1/11-2009
K 15-29 år
5 km
1	Sacha Stampe,  					25.38	236
2	Iben Byager,  FLS				28.09	126
3	Claire Prener,  				30.32	38
4	Marie Lundorf,  				33.02	1
10 km
1	Mia Kolmos,  					45.37	428
2	Lea Kreiner,  Novo-Nordisk Løbeklub		51.47	253
3	Helene Ratner,  Norsk Løbestil			56.28	145
4	Signe Bjerregaard,  Norsk Løbestil		57.07	132
5	Nanna Dahl,  Bagsværd AC			1.00.15	71

K 30-39 år
5 km
1	Katrine Omø,  Bagsværd AC			22.57	393
2	Maria Ruano,  WHO				23.32	380
3	Hennette Pedersen,  				25.33	240
4	Charlotte Harbst,  				26.06	234
5	Pernille Bech,  				28.05	175
6	Janni Poulsen,  				29.11	86
7	Sussi Nielsen,  Novozymes			29.36	115
8	Nanna Seldal,  					30.46	39
9	Allis Ougaard,  				31.23	10
10 km
1	Rikke Fjeldsø,  Bagsværd AC			47.23	373
2	Anne Fordsmann,  				52.50	261
3	Lotte K Jørgensen,  				54.42	187
4	Kirsten Rifbjerg Erichsen,  			54.47	185

K 40-49 år
5 km
1	Charlotte Blom,  Lundbeck			24.27	457
2	Bettina Törpel,  Blovstrød-Løverne		26.26	324
3	Mette McNully,  				26.49	317
4	Karin Agner,  					28.01	197
5	Pia Rothe,  Novo-Nordisk Løbeklub		30.07	194
6	Tina Henning,  					30.36	96
7	Hanne Andersen,  				31.39	136
8	Inge Stampe,  					35.18	1
10 km
1	Lene Bille Høst,  				49.14	414
2	Susanne Berg Nielsen,  Novo-Nordisk Løbeklub	51.17	322
3	Marianne Wiemann,  				52.26	374
4	Marianne Jensen,  Bagsværd AC			52.53	374
5	Tove Hels,  					55.41	257
6	Birgitte Adelgaard,  				56.33	195
7	Catharina Stenholm,  Novozymes			58.37	192
8	Charlotte Sejer Andersen,  			1.00.42	181
9	Mette Lynggaard,  				1.06.18	40
10	Mai-Britt Møller,  				1.06.34	18
11	Tina Kjærler,  					1.16.23	1

K 50-59 år
5 km
1	Hanne Smidt,  Bagsværd AC			25.42	411
2	Anne Marie Lund,  				31.48	248
3	Anne Prener,  Novo-Nordisk Løbeklub		32.07	151
10 km
1	Lis Knudsen,  Bagsværd AC			54.54	373
2	Linda Lindberg,  Novo-Nordisk Løbeklub		58.33	273
3	Kit Koefoed,  SDCA				1.01.11	265
4	Marelis Petersen,  Bagsværd AC			1.01.35	232
5	Benedikte Neergaard-Andersen,  Bagsværd AC	1.08.12	109

K 60-69 år
5 km
1	Helle Trebbien,  				25.58	562
10 km
1	Kirsten Bech,  Ballerup AK			1.10.58	187

M 0-14 år
5 km
	Viktor Johnsen,  Byman Sport			21.36	306
	Mathias B. Matz,  				23.23	204
	Mikkel Johnsen,  Byman Sport			24.22	154
	Jakob Ostenfeld,  KFUM				26.43	49
10 km
	Kasper Pedersen,  PICON				1.05.16	1

M 15-29 år
5 km
	Kasper Hartlev,  Birkerøddernes Løbeklub	17.38	609
	Thomas Veje Olsen,  Challenge Copenhagen	22.06	276
	Paw Bak,  Hold 1				24.37	141
	Martin H. Nielsen,  				24.59	124
10 km
	Thomas Andersen,  				41.07	416
	Morten Ib Nielsen,  				43.33	332
	Christian Velløv,  				44.35	299
	Jakob Wagner Holm,  				44.39	297
	Nicolai Strudsholm,  Team Kornerup		48.03	199
	Anders Bak-Jensen,  DONG Energy			48.26	189
	Nicholas Gurieff,  				48.27	189
	Jaichim Strudsholm,  Team Kornerup		53.59	58
	Jacob Strudsholm,  Team Kornerup		54.39	44

M 30-39 år
5 km
	Tony Wang Markussen,  VEPI			17.57	586
	Leon Genet,  					23.53	178
	Thomas Qvistgaard,  Pihl & Søn Idræt		26.44	48
	Jacob Agner,  					28.03	22
10 km
	Michael Lønborg,  SAS Atletik			40.24	471
	Christian Mens,  DONG				41.14	439
	Finn Adser,  DONG Energy			43.01	366
	Mark Fordsmann,  GX				44.41	302
	Morten Laursen,  Bagsværd AC			44.42	331
	Rasmus Schädler,  				45.34	269
	Andreas Thorsen,  				45.43	265
	Jens Peter Nielsen,  				46.03	290
	Rune Husballe Pedersen,  			48.19	192
	Kaare Christoffersen,  				48.21	206
	Simon Tvede,  					48.22	206
	Søren Bogaerdt,  				49.21	165
	Markus Denkler,  				50.18	142
	Martin Christensen,  				50.27	138
	Peter Krarup,  					51.34	143
	Kristoffer Gandsager,  Norsk Løbestil		55.38	24
	Thomas Leitner,  				56.10	14
	Benjamin Salqvist,  Norsk Løbestil		56.25	9

M 40-49 år
5 km
	Jacob Thesander,  Bagsværd AC			18.00	676
	Brian K. Lassen,  Bagsværd AC			18.55	629
	Michael Birkebæk,  				19.19	582
	Jørgen Matz,  Lundbeck				23.24	270
	Jakob Hemmingsen,  Novo-Nordisk Løbeklub	25.03	250
	Per Olesen,  TIK				27.26	102
	Christian Agner,  				28.08	58
10 km
	Simon Hauch,  					36.50	646
	Steen Georg Brandt,  Københavns Universitet	39.20	583
	Fritz Krambeck,  Skiklubben Hareskov		40.55	507
	Max K. Lassen,  				42.59	453
	Jan Villumsen,  				43.21	476
	Lars Lundorf Nielsen,  Cowi IF			43.39	441
	Poul Østergaard,  				43.50	412
	Christian Zilstorff,  				44.54	422
	Morten Frimann Hansen,  Leo Pharma A/S		45.39	332
	Henrik Denis Pedersen,  PICON			46.00	301
	Anders Krabbe,  Novo-Nordisk Løbeklub		46.31	305
	Henrik Rasmussen,  				48.00	303
	Bo Hansen,  Lundbeck				48.13	256
	Claus Rasch,  					48.39	295
	Kim Hansen,  					49.16	218
	John Borup,  					50.23	218
	Morten Gregersen,  				50.35	263
	Jannik Jessen,  				50.50	226
	Henrik P. Møller,  Codan Sport			52.03	225
	Nicolaj Holmboe,  				54.50	86
	Dennis Bagger,  				1.00.11	14
	Jakob Senstius,  Novo-Nordisk Løbeklub		1.03.15	1

M 50-59 år
5 km
	John Jakobsen,  OK - Øst			19.56	620
	Hans Hærvig,  Bagsværd AC			23.56	321
	Jørn Trap,  					24.22	307
	Mogens Kjøller,  				25.56	226
10 km
	Peer Jensen,  					47.28	387
	Bjørn Lundquist,  				47.51	375
	Bo Møller,  					48.38	339
	John Finnkh Pedersen,  				49.52	339
	Jens Søe,  JS Textil				50.49	301
	Jens Hylleberg,  				51.51	285
	Kim Strudsholm,  Team Kornerup			53.18	226
	Henrik Tümmler,  				55.16	189
	Søren Nilsson,  PICON				1.01.44	56
	Svend Ostenfeld,  				1.04.19	69

M 60-69 år
5 km
	Kristian Grufstedt,  				26.41	358
	Ivar Larsen,  Kokkedal				28.22	211
M 70-99 år

3 km stavgang
1	Jørgen Vabbersgaard,  MBD-I			53.09	-
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
11/128/12BAC 1 Afslutningsaften
15/1212/12Ekstra Fællessalg 15. december
16/128/12Hvidovre inde 1
20/1217/12Afslutning med Gløgg og æbleskiver
20/12Lodtrækning om startnumre til Et...
5/128/12Hvidovre inde 2
5/12/1Ekstra fællessalg 5. januar 2019
6/11/1Vinterturneringen Øst ungdom 6. ...
12/16/1Cross nationals Aarhus
19-20/16/1ØDMU Inde
26/126/1Cross nationals Frederecia
3/225/1Hvidovre inde 3
2/325/2Vinterturnering Øst ungdom 2. marts
9/33/3Cross nationals Roskilde
23/318/3Vinterturnering Øst ungdom AFSLU...
Nyheder 
10/12 Anton nr. 54 til EM
28/11 Anton Østdal udtaget til EM Cross p...
14/11 Anton Østdal nr. 10 til Nordiske Mes...
2/11 Anton Østdal udtaget til Juniorlands...
30/9 Hygge i forbindelse med Erimitageløbet
Medlemmerne