FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Novo Nordisk Løbet resultatlister
 
2016
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2015
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2014
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2013
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2012
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2011
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2010
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2009
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2008
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2007
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2006
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2005
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2004
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2003
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2002
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2001
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2000
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
1999
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
1998
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
1997
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
  
Augustløbet 2001
Novo Nordisk Løbet
6/8-2001
Piger 0-14 år
5 km
1	Christina Holbæk,  Bagsværd AC		22.15	424
2	Line Larsen,  Bagsværd AC		23.29	349
3	Natasha Causse,  			26.09	212
4	Maria Nielsen,  			27.16	162
5	Rikke Wichmann,  Bagsværd AC		27.51	138
6	Nadja Ostenfeld,  			31.28	7
7	Marie Larsen,  Bagsværd AC		31.51	1
8	Alberte Mikkelsen,  Bagsværd AC		36.11	1
9	Cecilie Astrup,  			37.29	1
10	Sabrina Rosenkvist,  			37.29	1

Kvinder 15-29 år
5 km
1	Gitte SB,  				31.20	11
2	Laura G. Juul,  			32.09	1
3	Charlotte Poulsen,  			35.37	1
4	M. Bager Olesen,  			36.22	1
10 km
1	Eva Paaske,  USG			1.00.30	66
2	Louise Kelstrup,  USG			1.02.17	35

Kvinder 30-39 år
5 km
1	Jytte Pedersen,  			17.57	809
2	Marianne Østergaard,  Palmolive		25.16	275
3	Berit Jørgensen,  			26.37	220
4	Karin Christiansen,  Bagsværd AC	26.53	227
5	Inge Rytter Hansen,  			27.00	173
6	Charlotte T. Hansen,  			27.50	185
7	Maud Jensen,  				30.59	23
8	Bente Jørgensen,  			31.14	14
9	Tine Bonelli,  				31.17	13
10	Joan Hindsgaul,  Glx. Politi		31.42	8
11	Charlotte Petersen,  			33.19	1
12	Bente Mikkelsen,  Bagsværd AC		36.11	1
13	Dorthe Mogensen,  			42.43	1
10 km
1	Anita Tarum Gurskov,  Frederiksberg	42.34	533
2	Anni Nøhr Fisher,  Bagsværd AC		43.25	506
3	Benedicte Thomsen,  			48.04	353
4	Marianne Horstmann,  			49.20	331
5	Vibeke Holst-Andersen,  Bagsværd 	51.17	279
6	Leila Nielsen,  			56.47	161
7	Christina Hansen,  USG			59.30	85

Kvinder 40-49 år
5 km
1	Pia Brikmose,  				22.03	508
2	Susanne Larsen,  Bagsværd AC		22.58	448
3	Connie Holbæk,  Bagsværd AC		23.26	419
4	Anette Ostenfeld,  			24.49	340
5	Hanne Astrup,  				25.39	307
6	Susi Thorbøll,  Bagsværd AC		26.19	285
7	Connie Enghoff,  			26.47	263
8	Dorte Kawiecki,  			27.46	249
9	Birte Tarp,  				28.17	259
10	Hanne Rosenkvist,  			31.00	73
11	Lilla Monrad,  Søllerød OK		31.14	121
12	Annette Wichmann,  			31.25	59
13	Marianne Korsholm,  			32.37	64
14	Birgit Bager,  				32.47	49
15	Marianne Hansen,  			33.18	16
10 km
1	Nini Soja,  SNIK			40.29	714
2	Birthe Sværke,  Frederiksberg IF	46.03	528
3	Hanne Pedersen,  			48.55	462
4	Vibeke Tramp Roe,  			51.06	350
20 km
1	Birgitte Alling Møller,  		1.48.46	312
2	Hanne Birch Mathisen,  Hvidovre 	1.55.17	233

Kvinder 50-59 år
5 km
1	Alice Petersen,  Palmolive		27.11	386
2	Ulla Danielsen,  			30.29	261
3	Jette Holmstrøm,  			38.03	11
10 km
1	Helle Trebbien,  			48.06	589
20 km
1	Nina Madsen,  LIF			1.40.28	510

Drenge 0-14 år
5 km
1	Kristoffer Mikkelsen,  Bagsværd AC	20.46	360
2	Martin Jacobsen,  Bagsværd AC		22.20	262
3	Aske Guldberg,  Bagsværd AC		25.24	105
4	Anders Kongshavn,  			26.32	56
5	Arthur Tarp,  LIF			28.28	1
6	Michael Søndersted,  			30.52	1
7	Christian Bech Mogensen,  		30.52	1
8	Mikkel Kongshavn,  			32.57	1

Mænd 15-29 år
5 km
1	Michael Sørensen,  OK - Øst		16.29	724
2	Mads Thaysen,  Bagsværd AC		18.16	552
3	Morten Bache,  				18.27	536
4	Roar Borgen,  Bagsværd AC		18.35	525
5	Michael Aasøe,  Søllerød OK		18.48	507
6	Jesper Tastum,  			19.45	433
7	Kristian Heine,  Glx. Politi		21.32	311
8	Jesper Nordengaard,  Colgate		22.55	229
9	Jacob Schøller Nakel,  Bagsværd AC	30.03	1
10	Jakob SB,  				31.19	1
11	Mikkel Korsholm,  			35.36	1
10 km
1	Rune Stoltenberg,  Sparta		36.36	601
2	Frederik Bøjholm,  Sparta		38.38	512
3	Morten Bruun Rasmussen,  		41.28	403
4	Peter Jannerup,  			42.50	356
5	Tomas Medici,  				45.15	279
6	Karsten Kristiansen,  Frederiksberg 	45.53	260
7	David Tarp,  LIF			48.26	189
20 km
1	Lars Bo Ravnbak,  			1.25.37	402

Mænd 30-39 år
5 km
1	Carsten  Rytter,  Bagsværd AC		17.03	708
2	Brian K. Lassen,  Bagsværd AC		18.37	561
3	Peter Andersen,  Bagsværd AC		18.47	536
4	Allan Prier,  Trongården		18.54	526
5	Klaus Plum,  Bagsværd AC		20.02	427
6	René A. Poulsen,  			20.28	406
7	Stig Stillits,  Glx. Politi		20.34	379
8	Niels Bo Christensen,  			21.20	323
9	Allan Glottrup,  Bagsværd AC		21.44	341
10	Jakob Riis,  Novo-Nordisk Løbeklub	21.49	298
11	Rupert Gay Flint			21.52	290
12	Michael Andersen,  Palmolive		22.09	273
13	Peter Duelund,  Højgaard & Schultz	22.31	274
14	Carsten Christoffersen,  Glx. Politi	22.44	239
15	Peter Godsk,  Glx. Politi		23.05	251
16	Kim Møllegård Petersen,  		23.40	189
17	Sune Rasmussen, 	 		25.24	105
18	Christian Reib,  Goodyear		25.48	91
19	Jens Bisgård,  Palmolive		28.34	1
10 km
1	Søren K. Christiansen,  Frederiksberg	38.55	500
2	Jørgen Nielsen,  Frederiksberg IF	38.56	541
3	Per Tillegreen,  Hjorten-Squash		39.27	497
4	Martin Bo Andersen,  Bagsværd AC	40.28	440
5	Henrik Cohen,  Bagsværd AC		41.15	450
6	Steffen Hansen,  Frederiksberg IF	41.30	402
7	Jesper Mark,  Codan Sport		42.21	372
8	Kim Holmstrøm,  GX			43.33	349
9	Anders Ravn,  Frederiksberg IF		44.44	320
10	Karsten Hyttel,  			45.53	260
11	Michael Boysen,  Sparta			46.58	253
12	Sonny Bro Larsen,  Højgaard & 		47.19	219
13	Carsten I. Munch,  Mærsk Data		47.22	218
14	Lars Johansen,  			49.46	178
15	Jesper Hjerrild,  			50.55	150
20 km
1	Peter Adler,  				1.24.33	429
2	Per Kristensen,  			1.29.58	328
3	Klaus Blichfeldt,  			1.29.59	328
4	Klavs Theilsborg,  			1.31.51	298
5	Flemming Jay,  				1.46.15	105
6	Michael Marott Bock,  			1.50.20	59

Mænd 40-49 år
5 km
1	Claus Pedersen,  			18.38	593
2	Mogens Weel Hansen,  Bagsværd AC	19.24	540
3	Vagn E. Olsen,  			19.58	566
4	Torben Lund,  Glx. Politi		20.43	461
5	Arne Schøller Larsen,  Bagsværd AC	20.48	445
6	Jan Cederkvist,  SNIK			21.08	465
7	Jesper Høiland,  Novo-Nordisk 		21.55	349
8	Erik Juul,  				22.19	354
9	Finn Erik Jørgensen,  			22.20	323
10	Kim Alstrup,  				23.10	293
11	Bo Angelsø,  Glx. Politi		23.16	278
12	Flemming Jacobsen,  Gladsaxe Kano 	23.24	309
13	Peter Bonne,  				23.44	321
14	Hans Müller,  				23.52	254
15	Ingolf Kristiansen,  Palmolive		24.20	229
16	Niels Jørgen Olesen,  			24.22	237
17	Karsten Skydsgård,  			24.44	227
18	Erik Holbæk,  Bagsværd AC		25.10	161
19	Søren Gärtner,  			25.22	186
20	Flemming Ostenfeld,  			25.27	147
21	Kell Borup,  				26.16	127
22	Per Laursen,  				26.43	107
23	Dan Jønsson,  				27.02	94
24	Keld Jepsen,  				28.50	31
25	Per Larsen,  				29.08	1
26	Kim Svenningsen,  			30.42	1
10 km
1	Bent Andersen,  SNIK			38.47	633
2	Henrik Fischer,  Bagsværd AC		40.08	575
3	Flemming Kongshavn,  			41.08	510
4	Torben C. Andersen,  			41.59	539
5	Zouhaier Krifa,  			42.26	428
6	Allan Funch,  Frederiksberg IF		43.03	417
7	Erik Aamodt,  				43.06	461
8	Michael Madsen,  SAS Atletik		43.22	463
9	Carsten Stendal,  Søværnets IF		43.49	391
10	Henrik Bech,  Bagsværd AC		43.56	398
11	Per Hærvig,  				43.59	385
12	Niels Graversen,  Bagsværd AC		44.31	357
13	Kjeld-Ole Munk,  			45.00	384
14	Jens Andersen,  			46.20	342
15	Carsten Ringive,  			48.10	278
16	Povl Kelsen,  Mærsk I/F			48.17	295
17	Peter Pedersen,  			48.44	314
18	Jan K. Sørensen,  Sparta		49.04	263
19	Peter Orebo Hansen,  			49.50	252
20	Søren Bech,  Søværnets IF		51.06	172
21	Søren Thomsen,  			51.11	188
22	Jan Fiskbæk,  				52.49	140
23	Bruno W. Madsen,  Ben Hur		56.46	98
24	Ole Winckler,  				59.34	34
20 km
1	Michael Tramp Roe,  			1.13.31	741
2	Tom  Pedersen,  SNIK			1.21.26	597
3	Rasmus Hansen,  Sparta			1.25.11	461
4	Benny Ravn,  LIF			1.33.22	376
5	Jens Bak Rasmussen,  			1.41.12	271
6	Sten Græse,  				1.45.37	154
7	Jan Dalum Petersen,  			1.50.21	99
8	Gøther B. Mathisen,  Hvidovre 		1.55.16	100

Mænd 50-59 år
5 km
1	Mogens Olsen,  LIF			19.38	688
2	Flemming Larsen,  			21.58	505
3	Henning Nielsen,  Glx. Politi		24.16	302
4	Ove Hindborg,  CTI			26.37	246
5	Lasse Petersen,  Ambu			27.41	197
6	Birger Johansen,  			29.48	71
7	Finn Larsen,  Colgate			30.04	70
10 km
1	Jes  Andersen,  Bagsværd AC		36.59	773
2	Rolf Køngerskov,  Bagsværd AC		37.06	782
3	Knud Larsen,  Frederiksberg IF		42.26	648
4	Helge Lykkegaard,  Frederiksberg IF	42.54	630
5	Mogens Winkler,  LIF			43.44	539
6	John Frandsen,  			44.36	481
7	Finn Hyllegaard,  			45.31	462
8	Henning Jørgensen,  			46.53	405
9	Flemming Aanæs,  LIF			48.55	355
10	Kristian Grufstedt,  			50.47	351
11	Per Holmstrøm,  			54.22	268
20 km
1	Leif P.  Nielsen,  LIF			1.23.45	602
2	Per Due Madsen,  LIF			1.33.00	442
3	Ejvind Tarp,  				1.33.23	488
4	Freddie Niebuhr,  			1.38.47	414

Mænd 60-69 år
5 km
1	Andy Sundstrøm,  LIF			21.54	597
10 km
1	Stig Lassen,  Langgarverne		39.42	859
2	Leif Andreasen,  			48.19	529
3	Poul Erik Andersson,  Anderssons 	51.33	383
4	Niels Lemming,  Glostrup Skiklub	1.00.04	200

Mænd 70-99 år
5 km
1	Jørgen Bech, 		 		26.47	434
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
11/128/12BAC 1 Afslutningsaften
15/1212/12Ekstra Fællessalg 15. december
16/128/12Hvidovre inde 1
20/1217/12Afslutning med Gløgg og æbleskiver
20/12Lodtrækning om startnumre til Et...
5/128/12Hvidovre inde 2
5/12/1Ekstra fællessalg 5. januar 2019
6/11/1Vinterturneringen Øst ungdom 6. ...
12/16/1Cross nationals Aarhus
19-20/16/1ØDMU Inde
26/126/1Cross nationals Frederecia
3/225/1Hvidovre inde 3
2/325/2Vinterturnering Øst ungdom 2. marts
9/33/3Cross nationals Roskilde
23/318/3Vinterturnering Øst ungdom AFSLU...
Nyheder 
10/12 Anton nr. 54 til EM
28/11 Anton Østdal udtaget til EM Cross p...
14/11 Anton Østdal nr. 10 til Nordiske Mes...
2/11 Anton Østdal udtaget til Juniorlands...
30/9 Hygge i forbindelse med Erimitageløbet
Medlemmerne