FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Novo Nordisk Løbet resultatlister
 
2016
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2015
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2014
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2013
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2012
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2011
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2010
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2009
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2008
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2007
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2006
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2005
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2004
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2003
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2002
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2001
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
2000
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
1999
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
1998
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
1997
December
November
Oktober
September
August
Juli
Juni
Maj
April
Marts
Februar
Januar
  
Juliløbet 1998
Novo Nordisk Løbet
6/7-98
Kvinder 5 km 0-15 år.
1.  Nynne Larsen, Fremad Holbæk		21,47
2.  Jane Lunau, BAC			31,58

Kvinder 5 km 15-29 år.
1.  Lisbeth Nielsen			26,25
2.  Marie Thestrup			27,23

Kvinder 10 km 15-29 år.
1.  Anne B. Jørgensen			41,03

Kvinder 5 km 30-39 år.
1.  Lene Lund Pedersen			23,43
2.  Astrid Birte			35,04

Kvinder 5 km 30-39 år.
1.  Hanne Rasmussen, Sparta		38,39
2.  Annette Dalner, Sparta		38,48
3.  Helene Thopholm, Sparta		43,05
4.  Zita Højergaard			50,29
5.  Inger Schrøder			57,38

Kvinder 20 km 30-39 år.
1.  Lilian Mikkelsen, Sparta		1,27,25

Kvinder 5 km 40-49 år.
1.  Birthe Them Andersen, BAC		21,48
2.  Ruth Nielsen, Puls 3060		23,44
3.  Gitte Niebuhr, Sparta		25,56
4.  Birthe H. Christensen		28,32

Kvinder 10 km 40-49 år.
1.  Dorthe Thestrup			52,58
2.  Lone Olling				55,05
3.  Ninna Aasted Jensen			57,11

Kvinder 10 km 50-59 år.
1.  Jeanette Diemer, SAS		1,05,08

=====================================

Mænd 10 km 15-29 år.
1.  Jesper Olsen, Køge Atletik		33,28
2.  Henrik B. Andersen			36,50
3.  Erik Zobel, DFH - Runners		38,30
4.  Mikkel Palbo, BAC			38,34
5.  Ole Møller Hansen, AK73		38,49
6.  Roar Borgen, BAC			38,53
7.  Yosef Bhatti, BlovstrødLøverne	39,06
8.  Karsten Bro				41,41
9.  Morten Laursen, BAC			43,18
10. Lars Husmand Hansen			43,43
11. Jan Petræus				46,12
12. Mark Fordsmann, GX			46,21
13. Thorsten Jensen, Unibank		48,28
14. Jesper Petersen			51,01
15. Morten Fontain Madsen		51,02
16. Frank Sejers Kelde			51,40

Mænd 20 km 15-29 år.
1.  Claus Larsen, Silkeborg Moti/Tri	1,21,09

Mænd 5 km 30-39 år.
1.  John S. Nielsen, Tri-4		18,08
2.  Peter Petersen, F.A.K		19,36
3.  Jan Dyreborg			28,33
4.  Michael Nielsen			30,58

Mænd 10 km 30-39 år.
1.  Kent Renivik			33,48
2.  Henrik Skov Andersen, SNIK		34,29
3.  Mike Turner				35,29
4.  Jeppe Jul Jørgensen, AGF		36,15
5.  Henrik Andersen, Tri-4		36,45
6.  Michael Cubbin, KIF			36,53
7.  Jesper Christiansen, Din Tøjmand	38,00
8.  Thomas Wendelboe			38,17
9.  Robert Sturm, BAC			39,15
10. Steen Rocatis			39,57
11. Niels Graversen, BAC		40,42
12. Ebbe Dahl				41,00
13. Kuno Koch, Mærsk Data		41,01
14. Peter Steffensen			41,07
15. Torsten L. Termøhlen, Tri - 4	41,35
16. Bjarne Hingelbjerg, BAC		41,57
17. Allan Petersen, SAS			42,00
18. Poul Østergaard			43,21
19. Lars-Erik Leisner			43,53
20. Kim Holmstrøm, GX B			44,08
21. Johnny Enghoff			44,29
22. Erik Sommer				45,08
23. Henrik Filskov, HJM-Lyngby		45,28
24. Kent Zaulich			45,56
25. Claus B. Jørgensen, GX		46,36
26. Michael Thomsen			46,59
27. Kent Meiling Sørensen, SDCA		48,01
28. Jan Nordkvist			48,09
29. Lars Øster				48,21
30. John Madsen				48,31
31. Jørgen Kamp Nielsen			49,04
32. Martin Rasmussen			49,48
33. Per Olesen				51,15
34. Torben Schack, Kildebakkens Skik.	54,49

Mænd 20 km 30-39 år.
1.  Fritz Krambeck, Glostrup Skiklub	1,31,00
2.  Benny Højer				1,39,40
3.  Jan Petersen, Marathonk. af 1994	1,44,38
4.  Michael Marott Bock. SIF		1,44,38

Mænd 5 km 40-49 år.
1.  Thomas Olesen			20,49
2.  Hans J. Nielsen, Fremad Holbæk	23,15
3.  John Thestrup			25,52
4.  John Lehmann, Bagsværd		30,31
5.  Per Lunau				32,02

Mænd 10 km 40-49 år.
1.  Rolf Køngerskov, BAC		36,59
2.  Niels Pedersen, LEV			37,14
3.  Henrik Fischer, FIF			37,39
4.  Vagn E. Olsen			41,02
5.  Peer Jensen, Phønix			41,10
6.  Kristian Sørensen			41,47
7.  Werner "Walther", BAC		41,53
8.  Michael Madsen, SAS			42,17
9.  Erik Aamodt				42,24
10. Torben C. Andersen			42,35
11. John Frandsen			42,45
12. Preben Jensen, HI			43,52
13. Claus Jespersen			43,59
14. Erik Christensen			44,18
15. Jørgen B. Christensen, Hamlet Runners 44,45
16. Kristian Niebuhr			46,04
17. Matthew L. Bloomstine		46,23
18. Jan Cederkvist, SNIK		46,53
19. Povl Kelsen, Mærsk Data		48,23
20. Stig Esrichsen			49,31
21. O. M. Christensen			50,27
22. Michael Drewsen			52,16

Mænd 20 km 40-49 år.
1.  Tom Pedersen, SNIK			1,19,10
2.  Leif Poulsen, Nivå-Trim		1,19,28
3.  Tonni Boysen, BAC			1,20,20
4.  Benny Schjøtt, Sparta		1,42,08

Mænd 5 km 50-59 år.
1.  Aksel Norsgård			28,11

Mænd 10 km 50-59 år.
1.  Per Møller, KIF			39,22
2.  Benny Christensen, BlovstrødL.	41,58
3.  Kurt Andreasen, Puls 3060		41,59
4.  Mogens Fink, SNIK			42,30
5.  Peter Munk				45,12
6.  Lasse Petersen, Ambu		48,00
7.  Kristian Grufstedt			48,16
8.  Henning Adelgaard			50,46
9.  Søren S. Andersen, BlovstrødL.	51,30
10. Keld Helbig Hansen, Mærsk Data	53,07
11. Steen Trenter, HJM			53,40
12. Poul Spang Larsen			55,02

Mænd 20 km 50-59 år.
1.  Jean Dupont, SNIK			1,23,38
2.  Per Jakobsen, PULS96		1,37,19

Mænd 5 km 60-69 år.
1.  Mogens Hansen, BAC			26,34
2.  J. Norsgaard			28,10

Mænd 10 km 60-69 år.
1.  Arne V. Hansen, SNIK		49,11
2.  Jørgen Bech				51,10

Mænd 20 km 60-69 år.
1.  Stig Lassen, Langgarverne		1,20,46

Mænd 10 km uden alder.
1.  Per I. Nielsen, Buddinge Fodslaw	51,39

Mænd 20 km uden alder.
1.  Mats Rasmussen			1,39,39
  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
26-28/713/7Store DM i Esbjerg
27/727/7Indkøb af trimtex jakker
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
10/84/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 10. august
15/88/8TRACKS T12 Viborg 15. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
23/819/8Sommerfest
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
15/95/9DM halv-marathon for hold (masters)
Nyheder 
11/7 Josefine sætter PR ved Universiaden
4/7 Josefine Rytter til Universiade i Nap...
3/7 Philip sætter KR D15 på 5 km Landevej
27/6 Joel Ibler Lillesø officielt udtaget...
22/6 Bube løber årsbedste ved stævne i ...
Medlemmerne