FORSIDE          MOBIL        ENGLISH        INDHOLD        SØG        HJÆLP   
      
 
 
Udvalgt indlæg
 
18-19/8 - 2018: Sparta Copenhagen games    Skriv svar   Ret indlægget
Prøv evt. eftertilmelding   
          
Vis tilmeldinger   
Sparta afholder igen i år det store klub stævne copenhagen games. i år uden mangekamps konkurrence sideløbende.

Øvelsesprogrammet i 2018 ser således ud:

 Piger og drenge 6-7 år (2012-2011): Lørdag: 40 m, længde og bold

 Piger og drenge 8 år (2010): Lørdag: 40 m og længde

 Piger og drenge 9 år (2009-2010): Lørdag: 40 m, 400 m, længde og bold. Søndag: Højde og kugle

 Piger og drenge 10 år (2008): Lørdag: 60 m. Søndag: Længde

 Piger og drenge 11 år (2007-2008): Lørdag: 60 m, 400 m, højde og bold. Søndag: 1000 m, længde og kugle

 Piger og drenge 12 år (2006): Lørdag: 80 m og længde (D). Søndag: Længde (P)

 Piger og drenge 13 år (2005-2006): Lørdag: 80 m, 600 m, stang, længde (D), hammer og spyd.  Søndag: 200 m, 1000 m, 60/80 m hæk, længde (P), højde og kugle

 Piger og drenge 14-15 år (2003-2004): Lørdag: 100 m, 300 m, 300 m hæk, længde, stang, kugle og hammer. Søndag: 800 m, 80m hæk/100 m hæk, højde, diskos og spyd

 Piger og drenge 16-17 år (2001-2002): Lørdag: 100m, 400m,  længde, stang, kugle og hammer. Søndag: 200m, 800m, 100m hæk/110 m hæk, højde, diskos og spyd

 Piger og drenge 19 år (1999-2000): Lørdag: Kugle (D) og hammer (D). Søndag: Spyd (D)

 Senior mænd: Lørdag: 100 m, 400 m, 1500 m, trespring, stang, kugle og hammer. Løndag: 150 m, 800 m, 110 m hæk, længde, diskos og spyd

 Senior kvinder: Lørdag: 100 m, 1500 m, stang, kugle og hammer. Søndag: 150 m, 100m hæk, længde, højde, diskos og spyd

Klubben betaler for de, der er 12 og ældre, max 4 discipliner fordelt på 2 dage.

sidste tilmeding 4. august.


  
Terminsliste (evt. tilmelding) 
22/616/6TRACKS T7 Aalborg 22. maj
24/623/6Afslutning for mandagsholdet
27/621/6TRACKS T8 Frederiksberg 27. juni
28-30/63/6Verdensungdomsspelen i Gøteborg ...
20/714/7TRACKS T9 Østerbro, Kbh 20. juli
3/828/8TRACKS T10 Aarhus 3. august
8/82/8TRACKS T11 Østerbro, Kbh 8. august
13/87/8TRACKS T12 Viborg 13. august
20/814/8TRACKS T13 Amager 20. august
30/824/8TRACKS T14 Odense 30. august
3/928/8TRACKS T15 Holbæk 3. september
Nyheder 
10/6 3 Danmarksmesterskaber og Sølv for D...
10/6 Christoffer er "Danmarks hurtigs...
2/6 Anton Østdal klarer krav til EM U20
29/5 Dansk Ungdoms Rekord og kvalifikation...
20/5 Hjælpere til Gladsaxeløbet 26. maj ...
Medlemmerne